„Nadeszła Jesień”

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, obfitująca w ciekawe zajęcia w przedszkolu.
W najstarszych grupach w minionym tygodniu omawialiśmy tematykę związaną z nadchodzącą porą roku. W salach pojawiły się jesienne kąciki przyrodnicze, w których znalazły się kasztany, żołędzie, szyszki, dynie, grzyby i liście. Dzieci wraz ze swoimi Paniami rozmawiały o darach jesieni. Nazwaliśmy i oglądaliśmy uważnie przez lupę dary jesieni. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodziły na spacery i obserwowały przyrodę i to, co zmienia się w krajobrazie. Poznaliśmy drzewa iglaste oraz liściaste. Dostrzegaliśmy różnice w wyglądzie tych drzew. Podczas zajęć nie zabrakło również tematu związanego z grzybami. Poznaliśmy grzyby jadalne i trujące, które można spotkać w lesie oraz konsekwencje zbierania grzybów nieznanych. Przypomnieliśmy sobie również zasady zachowania w lesie. W trakcie zabaw matematycznych przeliczaliśmy, porównywaliśmy, segregowaliśmy zebrane dary oraz utrwaliliśmy znajomość figur geometrycznych. Nie zabrakło jesiennych inspiracji plastycznych w trakcie których wykorzystywaliśmy ciekawe techniki pracy.