„O czym w święta każdy z nas pamięta?” – zajęcia tygodniowe w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 18-22 grudnia dzieci z grupy Biedronek, podczas codziennych zajęć wzbogacały i rozwijały swoją wiedzę na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Podczas zabaw poznały tradycje bożonarodzeniowe w Polsce i na świecie, poznały tradycyjne potrawy wigilijne, rozwijały umiejętności matematyczne w zakresie przeliczania, dodawania, odejmowania i rozpoznawania zapisu graficznego cyfr 0-7 podczas zabaw z bombkami, rozwijaliśmy umiejętności językowe, poznaliśmy kolejną literę „B” oraz nabyliśmy umiejętność pisania i rysowania na tablicy multimedialnej. Wykonaliśmy również zadania w świątecznej książeczce, kartach pracy oraz kartki świąteczne. Nie zabrakło śpiewania kolęd i piosenek świątecznych oraz zabaw muzyczno-ruchowych.