Obchody Światowego Dnia Wody we wszystkich grupach

We wtorek, 22 marca dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody.  W tym dniu w każdej grupie odbyło się wiele zabaw badawczych i doświadczeń z wykorzystaniem wody. Dzieci oglądały  filmy edukacyjne i prezentacje na temat wody, poznały podstawowe właściwości wody i  obieg wody w przyrodzie, rozwiązywały zagadki słowne, słuchowe i obrazkowe. W każdej grupie podkreślone było znaczenie wody dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że oszczędzanie wody jest konieczne, w związku z tym dzieci poznały „Dekalog oszczędzania wody”. Jesteśmy pewni, że nasi przedszkolacy  zapamiętają to, jak ważna jest woda dla nas i naszej planety i będą starały się oszczędzać ją.