„Odkrywaj, baw się, doświadczaj” – Światowy Dzień Śniegu w grupie Żabek i Pszczółek

W styczniu na całym świecie obchodzony jest Dzień Śniegu. W tym roku w naszym przedszkolu dzieci z grupy Żabek oraz Pszczółek również obchodziły ten dzień. Przedszkolaki powtórzyły sobie zasady bezpiecznej zabawy na śniegu i lodzie w czasie zimy, odpowiadały na pytania: jaki jest śnieg, z czego powstają śnieżynki, czy śnieg jest czysty, po co potrzebny jest śnieg. Dzieci wykonały również sztuczny śnieg, którym można było się potem długo bawić.  Nie obyło się też bez wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zaproponowanych zadaniach, które rozwijały wyobraźnię oraz wprawiły wszystkich uczestników w dobry nastrój.