Powitanie Jesieni

W czwartek 24 września dzieci z naszego przedszkola  wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Klotyldzinie aby powitać uroczyście Panią Jesień. Rano dzieci gotowe i podekscytowane pojechały na spotkanie z Jesienią, którą przywołały pięknym śpiewem. Wspólnym zabawom nie było końca. Przedszkolaki zaprezentowały Pani Jesieni swoje zdolności wokalne i obejrzały teatrzyk kukiełkowy „O Misiu, który szukał Jesieni”. Wesołe Smyki miały okazję obserwować zwierzęta w gospodarstwie: konie, kozy, kury, kaczki, indyki, króliki . Wielką atrakcją były dziki, które świetnie prezentowały się przed dziećmi. Obserwacje przyrody połączone były z utrwalaniem nazw drzew iglastych i liściastych czy podziwianiem grzybów. Potwierdziła się mądra teza , że podróże kształcą. Oczywiście nie zabrakło smacznego posiłku, który wyjątkowo przedszkolakom smakował po pełnym emocji dniu. To był bardzo udany dzień.