Poznajemy Genibota- kółko w grupie Motyli

Podczas kółka w grupie Motyli poznaliśmy bardzo atrakcyjną pomoc dydaktyczną – interaktywnego robota edukacyjnego Genibota. Genibot to niezwykle uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji, zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. Można go programować za pomocą kart, oraz gestów. Potrafi się przedstawić, pożegnać a nawet odtworzyć zaprogramowaną linię melodyczną. Pierwsze spotkanie z Genibotem przebiegło nam na poznawaniu jego możliwości. Dzieci oglądały, włączały, eksperymentowały z wydawaniem poleceń i odczytywaniem kodów z kart. Spotkanie z Genibotem sprawiło dzieciom ogromną radość, każdy chciał wypróbować i zobaczyć możliwości robota.