„Poznajemy różne zawody” – zajęcia tematyczne w grupie Myszek

W minionym tygodniu, dzieci z grupy Myszek, podczas codziennych zajęć dydaktycznych i zabaw kierowanych wkroczyły w świat dorosłych poznając różne zawody. Dzieci dowiedziały się jakie są zawody, które wykonują dorośli prezentując przy tym swoje marzenia kim chcieliby zostać w przyszłości. W tym tygodniu w ramach naszego wiodącego tematu odwiedziła nas mama Dobrawki i Igi, która zaprezentowała dzieciom wykonywany przez siebie zawód – fryzjer. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca fryzjera, poznały przedmioty potrzebne fryzjerowi do pracy oraz wcieliły się w rolę klientów wybierając sobie różne fryzury, wszystkie dzieci wyszły tego dnia z przedszkola pięknie uczesane. Ponadto odwiedziły nas ciocie Igi i Dobrawki – Pani Julka i Pani Kinga prezentując swoje zawody. Pani Kinga jest trenerem pływania, natomiast Pani Julka pływa zawodowo w płetwach. Dzieci dowiedziały się na czym polega ich praca, miały możliwość zobaczenia i przymierzenia różnego rodzaju płetw do pływania, a także utrwaliły zasady bezpieczeństwa nad wodą. Ponadto doskonaliliśmy umiejętności językowe – poznając kolejną literę „G, g”, matematyczne – poznając zapis cyfrowy liczby 8. Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za odwiedzenie nas i wzbogacenie naszej wiedzy.