„Poznajemy zawód Automatyka” – wizyta taty Hani w grupie Myszek

W piątek 24 lutego, w ramach doradztwa zawodowego, dzieci z grupy Myszek odwiedził tata Hani. Pan Tomasz zaprezentował dzieciom swój zawód „Automatyk”. Praca ta polega na montowaniu, uruchamianiu i obsługiwaniu zautomatyzowanych urządzeń. Może również przeprowadzać przeglądy techniczne, diagnozować usterki i awarie, a w razie potrzeby dokonuje na­praw i remontów. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, żeby dostrzec jak wiele jest wokół urządzeń ułatwiających na­sze codzienne życie, które dzięki automatykom sprawnie pracują. Praca automatyka jest związana z elektryką i elektroniką, czyli bywa również niebezpieczna. Podczas prezentacji zawodu Pana Tomasza dzieci utrwaliły zasady bezpieczeństwa w kontakcie z prądem i urządzeniami elektrycznymi. Na zakończenie Pan Tomasz przygotował dla dzieci niespodziankę – przedszkolaki zamieniły się w zespoły automatyków, a ich zadaniem było uruchomić małe urządzenie. Współpracując w małych zespołach podłączały kabelki tak, aby zapaliły się lampki w urządzeniu. Zadanie sprawiło dzieciom wielką frajdę i wywołało u dzieci bardzo duże zainteresowanie. Bardzo dziękujemy za wizytę i wzbogacenie naszej wiedzy o różnych zawodach.