Poznajemy zawody i nasze miasto – grupa Motyli

W dniu 22 kwietnia dzieci z grupy „Motyli” wybrały się na wycieczkę do Liceum Ogólnokształcącego, dokąd zostały zaproszone przez pracującą tam Panią Anię, mamę naszego wychowanka. Po bardzo miłym powitaniu dzieci zostały zaproszone do sali chemicznej, gdzie obserwowały doświadczenia chemiczne przeprowadzane przez uczniów szkoły. Miały okazję zobaczyć: fajerwerki, wulkan, produkcję pasty do zębów dla słonia, powstawanie płomieni zielonych, niebieskich… Dzieci wzbogaciły wiedzę na temat pracy pedagoga szkolnego i nauczyciela, dowiedziały się czym zajmują się wolontariusze. Zwiedziły szkołę a w czytelni w towarzystwie Pani Ani i wolontariuszek świetnie bawiły się rozwiązując zagadki ruchowe i grając w Dobble. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku i pamiątkowych dyplomów. Bardzo dziękujemy za możliwość zwiedzenia szkoły oraz wspaniałe ugoszczenie dzieci.