Poznajemy zawody – wizyta w LAB-MOBILE – grupa Motyli i Biedronek

W dniu 29 kwietnia dzieci z grupy „Motyli” oraz kilkoro dzieci z grupy „Biedronek” wybrało się na wycieczkę do laboratorium „Lab-Mobile”, dokąd zostały zaproszone przez Panią Weronikę, mamę Ksawerego. Dzieci zwiedziły laboratorium, miały okazję usiąść na fotelu pacjenta i obejrzeć przybory potrzebne do pobierania krwi. Obejrzały i dowiedziały się, jak działa stetoskop i ciśnieniomierz. Wzbogaciły wiedzę na temat pracy laborantki, ale też dowiedziały się, że warto robić badania diagnostyczne. Dzieci zobaczyły maleńką igłę, którą panie pobierają krew dzieciom i upewniły się, że nie powinny bać się wizyty w laboratorium. Dzieci zostały obdarowane niespodziankami i z uśmiechem wracały do przedszkola. Bardzo dziękujemy za zaproszenie dzieci, poświęcenie im czasu i przekazanie wielu ważnych informacji.