Rodzice czytają bajeczki w grupie Motyli

W dniu 11 grudnia dzieci z grupy „Motyli” gościły Panią Anię, mamę Kacpra, która zaprosiła dzieci do wysłuchania bajeczki o tematyce świątecznej. Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę, pt. „Pomocnicy Mikołaja”. Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem. Przygody zwierząt udowodniły dzieciom, że warto mieć przyjaciół, gdyż oni nie zostawią nas w potrzebie i pomogą nam za wszelką cenę. Piękna szata graficzna również zainteresowała dzieci i z ochotą oglądały ilustracje przypominając sobie, co zrobiły zwierzęta, by pomóc niedźwiedziej rodzinie przygotować się do świąt. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy znajdują chwilę czasu na czytanie przedszkolakom, gdyż jest to niezwykle ważne – rozwija dziecięcą wyobraźnię, słownictwo, pamięć, zainteresowania, umiejętność słuchania ze zrozumieniem, uczy wartości niezbędnych w życiu…