„Rosnące farby” – kółko zainteresowań w grupie Biedronek

Na ostatnim kółku zainteresowań, które odbyło się 7 listopada, kontynuując i jednocześnie kończąc tematy związane z kolorami i farbami, dzieci poznały nową technikę i masę plastyczną – „rosnące farby”. Dzieci poznały składniki niezbędne do wykonania masy plastycznej – sól, mąka, woda (wszystkie doskonale od razu rozpoznały i nazwały). Następnie przystąpiliśmy do stworzenia naszej masy plastycznej, w czym dzieci aktywnie uczestniczyły. Kolejnym krokiem było zabarwienie masy z wykorzystaniem farb. Gotową masą dzieci malowały flagę Polski. Ostatnim etapem pracy było wypieczenie przygotowanych flag przy użyciu kuchenki mikrofalowej. Dzieci z zachwytem obserwowały zachodzące podczas wypiekania zmiany.