„Śnieżne kule” – zabawy z gościem – Panią Patrycją, mamą Nikodema

Kółko zainteresowań z uczestnictwem gościa jest prawdziwą niespodzianką dla dzieci. Tym razem zabawy zaproponowała Pani Patrycja, mama Nikodema. Rozpoczynając spotkanie pokazała dzieciom wszystkie przybory, które miały być wykorzystane podczas wykonania pracy i omówiła sposób wykorzystania ich. Każde dziecko mogło wybrać sobie zabawkę jedną lub dwie, zależnie od wielkości, którą dzieci przykleiły do nakrętki wykorzystując plastelinę oraz kawałki taśmy florystycznej. Następnie dodały do szklanego słoika brokat w dowolnie wybranym kolorze a Pani Patrycja dodała glicerynę i wodę destylowaną. Pozostało zakręcić nakrętkę i dzieci miały wspaniałą zabawę obserwując opadający na zabawki brokat. Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za poświęcony dzieciom czas i zakup potrzebnych przyborów.