SPOTKANIE Z PANIAMI BIBLIOTEKARKAMI W GRUPIE PSZCZÓŁEK

W dniu 20 kwietnia w ramach obchodów Dnia Książki dzieci z grupy Pszczółek zaprosiły do przedszkola Panią Elżbietę i Dominikę z Publicznej Biblioteki Miejskiej. Celem spotkania było: zapoznanie z zawodem bibliotekarza, rozbudzenie zainteresowania książkami, wyjaśnienie pojęć: książka, okładka, pisarz, grafik, drukarnia, biblioteka. Panie zaprezentowały dzieciom wiele nietypowych i różnorodnych wydań książek dla dzieci w ramach projektu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały kolejne książki wielkoformatowe, harmonijki, rozkładane, z ruchomymi elementami, trójwymiarowe, które służą nie tylko do czytania,  ale również rozwijają wyobraźnię i oddziałują na zmysły. Na zakończenie przedszkolaki obdarowały naszych gości  przygotowanymi kwiatkami.  Dziękujemy za miłe spotkanie i poświęcony czas, już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.