Święto Polskiej Niezapominajki w grupie Żabek i Pszczółek

W dniach 15 i 16 maja dzieci z grupy „Żabek” i „Pszczółek” obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki. Dowiedziały się, w jakim celu powstało to święto, obejrzały te piękne i delikatne kwiatki, oraz poznały „Bajkę o niezapominajce” M. Zawilińskiej. Wzbogaciły też wiedzę na temat roślin chronionych w Polsce. Młodsze dzieci składały także obrazki z części a starsze wykonały niezapominajki wykorzystując do tego kolorowy papier i niebieską krepę. Podsumowaniem zabaw było posadzenie niezapominajek w naszym przedszkolnym ogródku. Realizując podstawowe zadania w przedszkolu na pewno warto  zwrócić uwagę na Święto Niezapominajki, gdyż przypomina ono nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy, o zdarzeniach i sytuacjach, które warto pamiętać, o budowaniu dobrych relacji z najbliższymi.