Święto Polskiej Niezapominajki

W dniu 14 maja dzieci z grupy „Biedronek” obchodziły Święto Polskiej Niezapominajki. Dowiedziały się, kiedy i w jakim celu powstało to święto, obejrzały te piękne delikatne kwiatki, poznały „Bajkę o niezapominajce” M. Zawilińskiej. Wzbogaciły też wiedzę na temat roślin chronionych w Polsce. Na koniec wykonały niezapominajki wykorzystując do tego niebieską i żółtą krepę. Powstały piękne prace, które będą dzieciom przypominały ważne wiadomości zdobyte w przedszkolu.

Realizując podstawowe zadania w przedszkolu na pewno warto  zwrócić uwagę na Święto Niezapominajki, gdyż przypomina ono nie tylko o bogactwie i pięknie ojczystej przyrody, ale także o osobach, które kochamy, o zdarzeniach i sytuacjach, które warto pamiętać,
o budowaniu dobrych relacji z najbliższymi.