„Szyszkowe ludziki” – zabawa plastyczno-techniczna w grupie Motyli

W czasie pierwszego kółka zainteresowań wykorzystywaliśmy materiał przyrodniczy zgromadzony w naszym jesiennym kąciku przyrody. Zadaniem dzieci było wykonanie „szyszkowych ludzików” według pokazu i wskazówek nauczyciela. Do wykonania pracy potrzebne były: szyszki, kasztany, żołędzie, sznurek, „rączki” i „buciki” z kolorowego papieru, papierowe kolorowe czapeczki, plastelina oraz klej Magik i klej w sztyfcie. Dzieci uczyły się łączyć materiały za pomocą kleju lub plasteliny. Chętne dzieci mogły wykonać więcej niż jedną pracę a dzieci, które nie mogły poradzić sobie z wykonaniem pracy mogły liczyć na pomoc dorosłego. Dzieci usprawniały dłonie, rozwijały kreatywność i wyobraźnię, ale też uczyły się cierpliwości i pokonywania trudności. Powstały piękne prace, które zdobią hol przedszkola.