„Technologia dawniej i dziś” – obchody Dnia Wynalazcy w grupie Biedronek, wprowadzenie innowacji pedagogicznej

Wynalazek, co to jest? Na to pytanie poznały odpowiedź dzieci z grupy Biedronek w czwartek 9 listopada obchodząc Europejski Dzień Wynalazcy. Święto to ma na celu upamiętnienie i docenienie znaczenia wynalazców i ich wkładu w rozwój nauki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim jest wynalazca, co to jest wynalazek oraz jak wynalazki zmieniały się na przestrzeni lat. Dzięki zaangażowaniu rodziców, dzieci miały możliwość obejrzenia różnych modeli telefonów i aparatów fotograficznych oraz zobaczenia jak zmieniały się na przestrzeni lat, dowiedziały się co to jest i jak wygląda magnetowid, kasety oraz gramofon i płyty winylowe. Obejrzeliśmy również filmik edukacyjny „Wynalazki z Panem Nauczanką” oraz bajkę wyprodukowaną wiele lat temu „Byli sobie wynalazcy”. Podczas realizacji tego tematu rozpoczęliśmy zajęcia w ramach wprowadzonej w naszym przedszkolu innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie technologii”.