W magicznym świecie bajek

W dniu 5 listopada nasze przedszkole  zamieniło się w niezwykłą, magiczną krainę bajkowych postaci, gdyż obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.  Tego dnia w każdej grupie  zorganizowane były wspaniałe zabawy. Wiele z nich wymagało wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki, składały obrazki z części, układały historyjki obrazkowe.  Były też  muzyczne zgadywanki bajkowe, tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. 

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bohaterowie bajek sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.