„W ŚWIECIE DINOZAURÓW”

Dnia 24 lutego przedszkolaki przeniosły się w pradawne czasy, świętując Dzień Dinozaura. Te stworzenia fascynują dzieci, kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały historię dinozaurów, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły. W salach pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp. Następnie dzieci klasyfikowały dinozaury na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w zabawach ruchowo – naśladowczych, obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć a na zakończenie poznały zawód paleontologa. Wiele radości wywołało odszukiwanie szkieletu dinozaura w piasku oraz dopasowywanie dinozaura do jego cienia. Był to szczególny dzień, pełen radosnych wrażeń.