„WARSZTATY SMACZNE POCZYTAJ DO KSIĄŻKI” – WIZYTA Z MIEJSKIEJ BIBLIOTECE DZIECI Z GRUPY PSZCZÓŁEK

9 maja na zaproszenie Pań Bibliotekarek z Miejskiej Publicznej Biblioteki w Chodzieży dzieci z grupy Pszczółek udały się na „Warsztaty smaczne poczytaj do książki – Pucio zostaje kucharzem”. Spotkanie prowadziła Pani Paulina Konkiewicz, która jest dietetykiem klinicznym. Pani dietetyk w ciekawy sposób przeczytała dzieciom książkę pt. „Pucio zostaje kucharzem”, która stała się inspiracją do rozmowy o owocach i warzywach. Na końcu książki znajduje się przepis na Puciowe placuszki z owocami do samodzielnego przygotowania. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób żywność wpływa na nasze zdrowie i codzienne funkcjonowanie. W drugiej części spotkania dzieci miały za zadanie ozdobić za pomocą mazaków, plasteliny, kredek przygotowanych kolorowanek. Dzieci ogromnymi brawami i pięknym kwiatkiem podziękowały pani Paulinie za mile spędzony czas oraz za przekazanie niesamowitej wiedzy na temat zdrowego odżywiania.