„Wiem jak dbać o moje ząbki” – Dzień Dentysty w grupie Żabek, Pszczółek i Biedronek

Co roku 5 marca swoje święto obchodzą wszyscy stomatolodzy, nazywani również dentystami. Ten zawód wykonywany przez ludzi jest bardzo ważny dla całego społeczeństwa, dlatego również w grupie Żabek, Pszczółek i Biedronek obchodziliśmy to święto. Podczas zabaw kierowanych, dzieci dowiedziały się kim jest dentysta, na czym polega ten zawód i dlaczego jest dla nas ważny i nam potrzebny. Ponadto dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dbać o zęby aby były zdrowe, a wpływ na to ma nie tylko higiena ale również zdrowe odżywianie. Ponadto dzieci utrwaliły zasady mycia zębów. Nie zabrakło części z ćwiczeniami praktycznymi i zabaw ruchowych.