„WŚRÓD NOCNEJ CISZY” – PRZEDSTAWIENIA JASEŁKOWE W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Są takie święta w naszym kalendarzu, które wywołują falę marzeń. Ten nastrój wszystkim się udziela, radość ogarnia serca i duszę rozwesela. To właśnie święta Bożego Narodzenia, magiczny czas związany z pięknymi tradycjami i obrzędami. Pielęgnuje się je w polskich domach, a także w naszym przedszkolu. Co roku każda grupa przygotowuje Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Jezusa. 19 grudnia grupa „Pszczółek” wystawiła inscenizację pt. „Wśród nocnej ciszy” dla Rodziców. Bożonarodzeniowa szopka, piękne dekoracje, blask świec i lampionów wprowadziły aktorów i widzów w świąteczny nastrój. Przedszkolacy występowali w barwnych strojach, wcielając się w rolę Maryi, Józefa, Aniołów, Pasterzy, Królów oraz Górali. Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi piernikami oraz prezentami wykonanymi na warsztatach świecowych. Oczywiście do wszystkich grzecznych dzieci zawitał Święty Mikołaj, który przybył z niespodzianką dla każdego. Spotkania odbyły się w połączeniu ze słodkich poczęstunkiem przygotowanym z pomocą rodziców. Na koniec naszego kolędowania życzymy wszystkim, aby Gwiazda Betlejemska, która świeci nam o zmroku prowadziła wszystkich do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku.