Wycieczka do biblioteki dzieci z grupy Pszczółek

W dniu 20 kwietnia dzieci z grupy „Pszczółek” wybrały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zostały wspaniale powitane przez Panią Elę, która zaprosiła dzieci do zwiedzenia wszystkich działów biblioteki – Dział dla dzieci, Dział dla dorosłych, Dział multimedialny oraz Dział Historii i Tradycji Miasta Chodzieży. Zbiory w naszym chodzieskim muzeum zainteresowały dzieci, każde z nich znalazło coś, co zwróciło jego uwagę i zachwyciło. Jednak najlepiej dzieci poczuły się
w części przeznaczonej dla najmłodszych. Właśnie tam  oglądały wiele książek i wysłuchały wiadomości na temat biblioteki. Dowiedziały się, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią i co należy zrobić, aby móc wypożyczać książki z biblioteki. Wiedzą, jak ważne dla każdego człowieka jest czytanie książek i to, że książki należy szanować. Dzieci z grupy „Pszczółek” codziennie słuchają bajek, które wypożyczane są w bibliotece, jednak to spotkanie zachęciło je do nauki czytania, by w niedługiej przyszłości móc samodzielnie czytać piękne książki zgromadzone w naszej bibliotece.