Wycieczka do piekarni – grupa Motyli

W dniu 15 marca, z okazji Dnia Piekarza i Cukiernika, dzieci z grupy „Motyli” wybrały się na wycieczkę do Piekarni SAiSA. Zostały tam bardzo miło przyjęte przez Panią Magdę, która oprowadziła je po najważniejszych pomieszczeniach piekarni i przekazała wiele ważnych wiadomości o pracy w piekarni. Pani Ewa, która jest piekarzem, z ochotą opowiedziała dzieciom o swoim zawodzie i pokazała kolejne etapy powstawania pieczywa. Dzieci obejrzały między innymi duże maszyny niezbędne do pracy piekarza, np. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, ruchome regały na upieczony chleb, itp. Ogromne wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Cudowny zapach i aromat upieczonego chleba sprawił, że dzieci poczuły się głodne i z wielkim apetytem zjadły przepyszne bułeczki, którymi zostały poczęstowane. Bardzo dziękujemy właścicielom i pracownikom piekarni za okazaną gościnność oraz bardzo miłą atmosferę podczas spotkania.