Wycieczka do Poznania dzieci z grupy Myszek i Biedronek – „Misja koziołki”

W środę 14 czerwca dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę do Poznania do Teatru Animacji , aby obejrzeć spektakl pt. „Misja koziołki- gdzie się podziały poznańskie koziołki”. Już od samego rana podekscytowane dzieci zjawiły się w przedszkolu, aby udać się na wielką wyprawę. Po śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w podróż. Przed spektaklem mieliśmy okazję poznać jak wygląda teatr: podziwialiśmy zdjęcia aktorów, afisze teatralne, obserwowaliśmy sprzedaż biletów w kasie teatru. Spektakl „Misja koziołki” okazał się przedstawieniem niezwykle barwnym i dynamicznym. Wspaniałe kostiumy, rekwizyty  i kunszt aktorów wywołały paletę emocji na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci reagowały niezwykle żywiołowo i radośnie. Mieliśmy okazję usłyszeć gwarę poznańską i poznać zabytki Poznania. Nagrodziliśmy aktorów gromkimi brawami. Niestety z krainy wyobraźni czas było wrócić do rzeczywistości. Po uczcie duchowej w  obiekcie kultury udaliśmy się na obiad do ulubionej dziecięcej restauracji MC Donalds. Dla każdego młodego człowieka jest to miejsce kultowe gdzie nie tylko wszystko smakuje, ale jeszcze można otrzymać prezent – zabawkę. Wycieczkowicze więc niezwykle zadowoleni posilili się i z uśmiechem na twarzach wyruszyli  do stęsknionych Rodziców. To była wspaniała wyprawa i na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo….