Wycieczka do Sadu w Białośliwiu dzieci z grupy Myszek

Dnia 18 października dzieci z grupy Myszek wybrały się na wycieczkę do Sadu w Białośliwiu. Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych jesienią i poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie. Przedszkolaki oprowadzono po sadzie i opowiedziano kilka ciekawostek na temat jabłek. Następnie dzieci spacerowały pośród drzewek podziwiając i zbierając rumiane jabłka. Wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane pachnącymi i soczystymi owocami. Na koniec czekał na dzieci przygotowany przez gospodarzy poczęstunek, dzięki któremu nasi mali podróżnicy mogli odzyskać siły po długim, ale jakże ciekawym spacerze. Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji.