Wyjście dzieci z grupy Motyli do Biblioteki Pedagogicznej

Dnia 16 marca dzieci z grupy Motyli wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Pedagogicznej. Celem wyjścia było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych dzieci, kształtowanie poczucia szacunku do książek oraz zapoznanie się z teatrzykiem „Kamishibai”. W Bibliotece czekały na nas Panie Bibliotekarki, a przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Panie opowiedziały co to jest biblioteka, jak się w niej zachowywać oraz jak wypożycza się książki i przeczytały kilka wierszyków. Następnie dzieci obejrzały teatrzyk Kamishibai i wysłuchały historyjki o wiośnie oraz wielkanocnym zajączku. Na koniec przedszkolaki miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie Paniom z Biblioteki Pedagogicznej!