„Zabawy na śniegu” – pierwszy tydzień ferii

Ferie zimowe, to nie tylko czas zimowych wypraw z rodzicami np. w góry, czy na lodowisko, to także miło spędzone chwile z rówieśnikami w przedszkolu. W pierwszym tygodniu realizowano tematykę związaną z zimowymi zabawami na śniegu. Dzieci nie miały czasu na nudę, a każdy dzień przynosił nowe niespodzianki. Przedszkolaki m.in. zapoznały się z zasadami bezpiecznej zabawy na śniegu, przeliczały elementy, stosowały określenia mały, średni, duży podczas zadań oraz wykonywały pracę plastyczną pt. „Bałwan”. Dzieci z grupy starszej odwiedziła mamy Ninki z grupy Motyli i przeczytała bajkę pt „Tort Urodzinowy”.  Był to niezwykle ciekawie spędzony czas, nie tylko poprzez zabawę kierowaną, ale także swobodną, którą dzieci bardzo sobie cenią. A przed nami kolejny tydzień, na który czekamy z utęsknieniem.

„Dzień niedzwiedzia”w naszym przedszkolu
Dzień niedźwiedzia bruntnego i polarnego obchodziliśmy 2 lutego w czwartek. W tym dniu dzieci przyniosły swoje niedźwiadki do przedszkola i dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu tych zwierząt. Wiedzą że niedźwiedzie są piękne lecz potrafią być niebezpieczne. Młode pokolenie wie, że należy dbać o przyrodę aby można podziwiać różne zwierzęta czy rośliny na świecie. Przedszkolaki kolorowały misie, oglądały film „Mój brat niedźwiedź” i bawiły się w kole.