„Ziemia to nasz świat, niech nam żyje milion lat!” – Światowy Dzień Ziemi we wszystkich grupach

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Światowy Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne na świecie. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę. Przedszkolaki utrwaliły zasady dbania o środowisko oraz jakie postępowania sprawia, że ziemia jest szczęśliwa lub smutna. Dzieci przypomniały sobie dlaczego tak ważny jest recykling, do czego on jest potrzebny oraz jak prawidłowo segregować śmieci. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pięknych prac plastycznych. Dzieci chętnie brały udział w proponowanych aktywnościach i pochwaliy się dużą wiedzą na temat ochrony środowiska.