,,Kody lata’’ – zajęcia tygodniowe w grupie Żabek
W minionym tygodniu od 15.06.2026 do 19.06.2026 roku dzieci z grupy ,,Żabek’’ realizowały temat ,,Kody lata’’:
- zapoznawały się z nową porą roku – lato
- poznały charakterystyczne oznaki lata i potrafiły je nazwać
- słuchały wiersza ,,Tato, czy już lato?’’
- poznawały smaki lata i je nazywały
- dopasowywały połówki lodów do siebie
- tworzyły pracę plastyczną ,,Pyszności na patyku’’
- kolorowały pisakiem drewniany pisak
- przyklejały do loda kolorową posypkę
- poznawały zwierzęta kojarzące się z latem
- potrafiły wskazać i nazwać zwierzęta letnie
- segregowały zwierzęta ze względu na rodzaj
- liczyły w zakresie 3
- memory obrazkowe – dopasowywały obrazki do siebie
- uczestniczyły w zabawach ruchowo-muzycznych
- poznawały piosenkę o lecie ,,Już lato’’
- słuchały uważnie piosenki
- podejmowały próby śpiewania refrenu z grupą
- odpowiadały na pytania prostym zdaniem na temat piosenki
- inscenizowały piosenkę ruchem
