„Co można robić latem?” – zajęcia w grupie Biedronek

W minionym tygodniu 15-19.06.2026 dzieci z grupy „Biedronek” realizowały temat „Co można robić latem?”

  • poznały utwór, pt. „Letnie wycieczki” M. Czoik-Nowickiej i „Polskie góry” Fabiszewskiej, na podstawie których rozmawiały o pięknych polskich krajobrazach oraz właściwych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw
  • doskonaliły umiejętność czytania ze zrozumieniem – dz. 6letnie i chętne 5latki
  • wzbogaciły wiedzę na temat letnich owoców i dobierały napisy do właściwych ilustracji
  • dobierały właściwe cyfry lub liczby do odpowiedniej ilości elementów zbioru /według indywidualnych możliwości dzieci/
  • rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność dłoni podczas wykonania pracy „Żaglówka” z wykorzystaniem systemu Edukacja przez ruch, ćwiczeń grafomotorycznych, wycinania, kolorowania…
  • doskonaliły umiejętność płynnego poruszania się przy muzyce
  • rozwijały umiejętność uważnego słuchania wypowiedzi kolegów i dorosłych