„Co można robić latem?” – zajęcia w grupie Biedronek
W minionym tygodniu 15-19.06.2026 dzieci z grupy „Biedronek” realizowały temat „Co można robić latem?”
- poznały utwór, pt. „Letnie wycieczki” M. Czoik-Nowickiej i „Polskie góry” Fabiszewskiej, na podstawie których rozmawiały o pięknych polskich krajobrazach oraz właściwych zachowaniach podczas wakacyjnych zabaw
- doskonaliły umiejętność czytania ze zrozumieniem – dz. 6letnie i chętne 5latki
- wzbogaciły wiedzę na temat letnich owoców i dobierały napisy do właściwych ilustracji
- dobierały właściwe cyfry lub liczby do odpowiedniej ilości elementów zbioru /według indywidualnych możliwości dzieci/
- rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową i sprawność dłoni podczas wykonania pracy „Żaglówka” z wykorzystaniem systemu Edukacja przez ruch, ćwiczeń grafomotorycznych, wycinania, kolorowania…
- doskonaliły umiejętność płynnego poruszania się przy muzyce
- rozwijały umiejętność uważnego słuchania wypowiedzi kolegów i dorosłych
