,,Kody lata’’ – zajęcia tygodniowe w grupie Żabek

W minionym tygodniu od 15.06.2026 do 19.06.2026 roku dzieci z grupy ,,Żabek’’ realizowały temat ,,Kody lata’’:

  • zapoznawały się z nową porą roku – lato
  • poznały charakterystyczne oznaki lata i potrafiły je nazwać
  • słuchały wiersza ,,Tato, czy już lato?’’
  • poznawały smaki lata i je nazywały
  • dopasowywały połówki lodów do siebie
  • tworzyły pracę plastyczną ,,Pyszności na patyku’’
  • kolorowały pisakiem drewniany pisak
  • przyklejały do loda kolorową posypkę
  • poznawały zwierzęta kojarzące się z latem
  • potrafiły wskazać i nazwać zwierzęta letnie
  • segregowały zwierzęta ze względu na rodzaj
  • liczyły w zakresie 3
  • memory obrazkowe – dopasowywały obrazki do siebie
  • uczestniczyły w zabawach ruchowo-muzycznych
  • poznawały piosenkę o lecie ,,Już lato’’
  • słuchały uważnie piosenki
  • podejmowały próby śpiewania refrenu z grupą
  • odpowiadały na pytania prostym zdaniem na temat piosenki
  • inscenizowały piosenkę ruchem